KALENDARIUM KONFERENCJE PSYCHOTERAPIA

Konferencja Kiedy nie wiem, co powiedzieć… Miejsce niewiedzenia w warsztacie psychoterapeuty

Ikonka kalendarza 11.03.2023 11 marca 2023 Ikonka pinezki On-line

Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU zaprasza na doroczną konferencję pod tytułem Kiedy nie wiem, co powiedzieć… Miejsce niewiedzenia w warsztacie psychoterapeuty

Jak zachować się, kiedy w dialogu docieram do miejsca, w którym nie wiem co powiedzieć? Co zrobić? Co myśleć? Co począć? (Czy z niewiedzeniem można coś począć?) A może uniknąć? (Czy warto unikać?) Czy niewiedzenie jest naszym wrogiem, sygnałem niekompetencji, kulą u nogi? Czy może być sprzymierzeńcem, lojalnym partnerem, mądrym doradcą?

Odwołując się do doświadczeń w pracy z parami i rodzinami oraz badań fenomenologicznych, będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, a także nowych pytań. Pytań, które pomogą nam pomagać pomimo, a może nawet dzięki niewiedzeniu. Zainspirowani słowami prof. Małgorzaty Opoczyńskiej „Dialog zaczyna się, gdy nie wiem, co powiedzieć” (Opoczyńska, 2007), organizatorzy zapraszają do dialogu o tym, jak czerpać z doświadczenia niewiedzenia i jak uprawiać „Psychoterapię między wiedzeniem i niewiedzeniem” (Drath, de Barbaro, 2022).

Prelegentami będą:

  • Wojciech Drath,
  • Anna Tanalska-Dulęba,
  • Bartłomiej Taurogiński.

Program, opłaty, zgłoszenie: https://naszlaku.org/niewiem/