KALENDARIUM KONFERENCJE PSYCHOLOGIA SĄDOWA PSYCHOLOG SĄDOWY ZACHOWANIA PRZEMOCOWE

Konferencja “Przemoc Rówieśnicza - skąd się bierze i jak jej zapobiegać”

Konferencja “Przemoc Rówieśnicza - skąd się bierze i jak jej zapobiegać”
Ikonka kalendarza 27.09.2023 , 27 września 2023 Ikonka pinezki On-line

Zapraszamy na wydarzenie Fundacji WARSZAWA 2030+. Będzie to kolejna konferencja o ważnym społecznie temacie: „Przemoc rówieśnicza – skąd się bierze i jak jej zapobiegać.”

Problematyka przemocy rówieśniczej jest niezwykle istotna, ponieważ wiąże się z trudnościami wkroczenia w dorosłe życie. Ponadto zwiększone jest ryzyko wystąpienia sytuacji niepożądanych w dorosłym życiu, dlatego też ważne jest ustalenie przyczyn przemocy rówieśniczej i zapobieganie jej. Ważne jest, aby reagować na początku problemu (zanim nastąpi jego eskalacja).

Wydarzenie odbędzie się w środę 27 września od godziny 9.30 w MAL Grójecka 109 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz możliwość zapisu na stronie Konferencji oraz na Facebooku.

Prelegentka. dr Anna Więcek-Durańska 

Jedną z Prelegentów konferencji “Przemoc Rówieśnicza - skąd się bierze i jak jej zapobiegać” jest dr Anna Więcek-Durańska - biegła sądowa, psycholog, psychoterapeutka, trenerka programów korekcyjno-edukacyjnych i programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Kierownik naukowy ds. szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. 
Od 2006 r. specjalista badawczo-techniczny w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, od 2018 r. adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego, Instytutu Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka licznych publikacji naukowych, m.in. z zakresu psychologii sądowej, przestępczości seksualnej, czynników ryzyka zachowań agresywnych młodzieży.

Partnerem medialnym konferencji jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA. Dla wszystkich uczestników konferencji Wydawnictwo przygotowało kody rabatowe na zakup wszystkich książek PWN ze zniżką 27%. Kod można wykorzystać również na zakup jednej z ostatnich publikacji naszej prelegentki, dr Anny Więcek-Durańskiej - ,,Opiniowanie sądowo-psychologiczne".

Zapraszamy na prelekcję Autorki: „Potrzeby dzieci i młodzieży w kontekście rozwijających się zachowań agresywnych w środowisku szkolnym i domowym.”