KALENDARIUM KONFERENCJE PSYCHOLOGIA SĄDOWA PSYCHOLOG SĄDOWY

Criminology and Social Problems in Times of Change. Theory, Method and Practice

Criminology and Social Problems in Times of Change. Theory, Method and Practice
Ikonka kalendarza 30.11.2023 , 29-11-2023 09:00 - 30-11-2023 16:00 Ikonka pinezki Piła

Katedra Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Criminology and Social Problems in Times of Change. Theory, Method and Practice". Jest to druga z konferencji, które organizowane są w ramach cyklu konferencyjnego pod nazwą Criminology and Public Safety. Konferencja odbędzie się w Kampusie Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile w dniach 29-30 listopada 2023 r. w Pile.

Główne cele konferencji

  • Integracja środowiska ekspertów, praktyków i naukowców za zakresu kryminalistyki i kryminologii, na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
  • Propagowanie najnowszych wyników badań z zakresu kryminalistyki, kryminologii i bezpieczeństwa publicznego.
  • Nawiązanie i rozwijanie współpracy pomiędzy ośrodkami akademickimi, które prowadzą badania z zakresu kryminologii i kryminalistyki.
  • Nawiązanie i rozwijanie współpracy z podmiotami praktyki społecznej, zorientowanymi na gwarantowanie bezpieczeństwa publicznego.

Wiązki tematyczne

  • Wyniki najnowszych badań z zakresu kryminologii
  • Praca policyjna w aspekcie wyników najnowszych badań w obszarze kryminalistyki (przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa gospodarcze, cyberprzestępczość, problemy wykrywalności, etc.)
  • Współczesne nurty w teorii i praktyce resocjalizacyjnej
  • Globalne, lokalne i glokalne konteksty bezpieczeństwa publicznego

Wydawnictwo PWN przygotowało specjalną ofertę. Książkę “Kryminologię” oraz inne tytuły psychologiczne naszego wydawnictwa kupisz z rabatem 28%. To okazja na uzupełnienie swojej biblioteczki. Kod rabatowy: KRYMINOLOGIA - należy wpisać w ostatnim kroku zakupu.

Promocja trwa od 25.11 do 30.01.2024, nie dotyczy e-booków, audiobooków, outletu i pakietów książek oraz obejmuje publikacje Wydawnictwa PWN.

Język konferencji

Językami konferencji będą: polski i angielski

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: cps@ans.pila.pl

>> Informacje o wydarzeniu i zapisy: https://cps.ans.pila.pl/

Szczególnie polecamy Spotkanie z autorami i prezentacja podręcznika akademickiego Kryminologia. Teoria i praktyka (prof. dra hab. Adama Marcinkowskiego, Prowadząca: mgr Aleksandra Małek, PWN).